Mateří kašička a menopauza
Med dokáže být pro naše zdraví hodně užitečný, ale jedním dechem musíme dodat, že toto označení se dá klidně vztáhnout i na všechny jeho vedlejší produkty.
Nesmíme zapomínat na pyl, propolis, ale samozřejmě také mateří kašičku, která slouží k výživě včelích larev a také královny, která díky tak skvělému jídelníčku dokáže žít i pět let (a to je na včelu poměrně dost, zvláště ve srovnání s dělnicemi. Ty totiž, pokud se narodí na jaře nebo začátkem léta, žijí pouhé dva měsíce a doslova se udřou k smrti.
Klimakterium a včelí produkty
Menopauza není vůbec snadným obdobím, ženy, které jsou takzvaně „v přechodu“, si stěžují na mnoho zdravotních komplikací. Patří sem třeba časté deprese, podrážděnost, návaly horka a pocení, špatný spánek a další nepříjemné pocity spojené s bušením srdce nebo úzkostí. Hodně mohou pomoci bylinky, v řadě případů ale zaberou i včelí produkty.
Mateří kašička
Právě mateří kašička může dobře posloužit nejen při těchto problémech, je totiž skutečným elixírem zdraví. Včelí matka potřebuje skvělou výživu, pokud má úlu posloužit co nejlépe – včelí dělnice by si ani nedovolily dodávat své nadřízené na talíř něco nekvalitního. Nakonec, krmí s tím i své larvy. Potřebuje snad mateří kašička lepší reklamu? Aminokyseliny, vitamíny, fytoestrogeny a četné stopové prvky, to je jen zlomek toho, co mateří kašička vlastně obsahuje. Velmi dobrým doplňkem jídelníčku u žen, které se zrovna nachází v období menopauzy, je i květový pyl nebo propolis. Z bylinek můžeme jmenovat třeba chmel, drmek, srdečník, šalvěj nebo lékořici.
Léky jsou v některých případech nutné, medikamentózní terapie předepsaná lékařem má jistě své odůvodnění. Užívání mateří kašičky má ale podle mnohých studií dobrý vliv i na kostní hmotu a předchází mnoha zdravotním problémům, je dobrou prevencí různých typů rakoviny, které ohrožují zejména starší ženy.