Med jako lék na kocovinu
Nejlepším přítelem člověka je pes, ale jedním z nejhorších protivníků je bezesporu kocovina. Existuje mnoho rad, jak ji vydržet ve zdraví a poklidu, jak zmenšit její následky a být fit už zanedlouho po probuzení. Kromě nejrůznějších léčiv a babských rad může dobře pomoci i zdánlivě obyčejný med. Fruktóza v něm obsažená pomáhá odbourávat zbytkový alkohol a brzy poté se budeme cítit lépe.
Medem proti kocovině
Již v Egyptě věděli, že včelí produkty mohou léčit různé nemoci. Žaludeční vředy, ale i lepší hojení ran, vzpruha pro psychiku, konec s nespavostí. To je jen malý výčet účinků medu, známých už po dlouhá tisíciletí. To, že med pomůže proti kocovině, je obecně méně známé. Jde o stoprocentně přírodní lék, nemusíte do sebe dostávat žádnou škodlivou chemii (alkohol už přeci sám o sobě stačil, ne?).
Nejlepší novoroční snídaní je toast s medem, tradiční jídlo nejen ve Velké Británii. Bujařejší silvestrovské oslavy už nebudou takovým problémem. Je to vlastně jednoduché, tělo mění přijatý alkohol na škodlivý acetaldehyd, ten je zodpovědný za všechny příznaky spojené s kocovinou – nevolnost, pocit žízně, bolavá hlava. Minerální látky a fruktóza z medu pomáhají acetaldehyd lépe rozkládat na kyselinu octovou a odvádět poté z těla ven. A čím méně jej v organismu bude, tím dříve potom budeme naprosto fit.
Co pomáhá na kocovinu
Důležité je také patřičně zavodnit organismus, bez vody není života – a ani rychlého konce kocoviny. S dodatečnými tekutinami se pak bojuje s podobnými problémy snáze. Takže žádná káva, ale raději sklenice vody, někteří odborníci doporučují v tomto směru i trochu mléka. Med má ale tolik pozitivních účinků na zdraví, že by bylo škoda jej vůbec nevyužít – možná budete sami překvapeni, jak dokáže zpříjemnit těžká rána opilcova.